Muhakkak senaryoda anlatınlar gerçek hayatta varıdır. Fakat toplum nezdinde hoş karşılanmayan hatta ahlaksızlık olarak adlandırılan bu durum komedi adı altında topluma izlettirilmeye ve empoze edilmeye çalışılmaktadır.

Senarist veya yapımcı izlemeyin o zaman diye bir savunma yapabilir. Bu dizi sadece haftanın bir akşamında ve belirli saatinde yayında değil çoğu kez tekrarları verilmekte ve birçok gün ve saatlerde de kanalda yayınlanmaktadır. Dolayısıyla çocuklar bu gibi dizilere maruz kalarak ahlak, aile ve kişilik özellikleri bakımından özellikle yıpratılmaktadır.

Bu tip senaryolar sadece para kazanmak üzerine yazıldığı ve yayına konulduğu için ne kadar çok aile ahlakı karşıtı durum varsa oynanmakta ve topluma kötü örnek olmaktadır. Özellikle dizide kullanılan sözler bilinçli kullanılmakta ve toplumun yapı taşlarıyla oynanmaya çalışılmaktadır. Aldatmayla ilgili sözleri kendince haklı sebeplere oturtmak, evli bir erkeği elde etmeye çalışmak ve bunu da kendince mantık kurarak ortaya koyan tarzda durumların dizide ele alınması dizinin yayından kaldırılması konusunda yetkili mercilerce ele alınması için yeterli durumlardır.
Evli bir kadının düştüğü aldatılma durumunu makyajla, kendine bakım yapmayla, kilolardan kurtulup zayıflayarak kendi lehine çevirmeye çalışan bir kadın eşini elinden almaya çalışan bir kadınla komedi türünde bir mücadeleye girmesi Türk toplumunun hiç hazmedemeyeceği bir durumdur.

Dizi senaryolarının bir birine benzemesi, yabancı dizilerin senaryolarının benzerleri kullanılması ülkemizde senaryo anlamında fakir olduğunun en büyük kanıtıdır. Hele hele ki komedi olduğunu söylediğiniz dizide topluma ters her türlü hareketin yapılması (aldatma, kadını küçük düşürme) üzüntü vericidir.