Sizler için derlediğimiz haberler ülkenin farklı yörelerinde yapılan düğünlerde magandaların silahlar ile havaya yada gelişigüzel yerlere ateş açmaları sonucunda yüzlerce insanımızı maganda kurşununa kurban veriyoruz.

Geçenlerde bil ilçede katıldığım düğünde, düğün ilçenin tam merkezinde kapı düğünü olarak yapılıyordu. Düğüne belediye başkanı bile katılmıştı. Düğünde silahlar çekildi onlarca kişi silahlarını çekti ve gelişigüzel ateş etmeye başladılar. Kimsecikler bu magandalara ses çıkarmadı dur demedi. Düğünler için görevlendirilen polisler bile sadece seyretmekle yetindiler.

Düğünde silahla ateş etmek eğlenmek değil sadece hastalıklı psikopat insanların kendilerini tatmininden başka bir şey değildir. Devlet düğünlerde emniyet güçlerini görevlendirmeli ve bir kez bile silahla ateş edilmemelidir. Ateş edeni direk gözaltına alarak kanunda belirtilen cezanın verilmesi için mahkemeye sevk edilmelidir.

Türkiye'nin kanayan yaralarından biri olan düğünlerde magandalar her gün elini kolunu sallaya sallaya can almaya devam ediyorlar. Devlet yetkilileri bu haberleri her gün duyuyorlar televizyonlarda görüyorlar. Ama herhangi bir önlem tedbir maalesef yok.

Devlet Türk filmlerindeki gibi olaylar olduktan sonra olaya müdahale ediyor. Düğün magandaları düğünlerde defalarca silahla ateş ediyorlar polisten emniyetten ses yok. Saatlerce silah sesleri susmuyor yine emniyet yerinden kıpırdamıyor. Taki serseri kurşunun birine isabet edip ölüm veya yaralama olayı olana kadar emniyet tepkisiz. Yaralama veya ölüm olayı olduktan sonra devlet emniyeti sağlık ekipleriyle maalesef üzülerek söylüyorum olay yerine koşturuyorlar. Ölen ölmüş oluyor olay olmuş oluyor. Magandalar kendilerini tatmin etmiş oluyor.

Düğünlerde silahla ateş etmenin kültürümüzde yeri yok. Hatta bu olay tamda kültürsüzlüğün en büyük göstergesidir.

Düğün magandalarına artık devlet dur demeli ve ülke genelinde çok ciddi önlemler alınmalıdır.