Caps bir fotoğraf üzerinde yakalanan komik ya da farklı bir durumu küçük espirilerle destekleyerek iki kat daha gülünecek hale getirmek diyebiliriz. Kısaca casp demek fotoğraftaki veya videodaki olağanüstü durumu yakalayabilmektir.

Sosyal medyada özellikle facebook, twitter, instagram gibi milyonların bulunduğu alanlarda bolca karşımıza çıkan ve bizleri oldukça güldüren bir durumdur capsler. Caps örnekleri için sosyobaz sitemizin caps kategorisinden bakabilirsiniz. Caps deyince akla gelen kesinlikle gülmek, eğlenmek ve kahkaha atmak geliyor. Herhangi bir fotoğraf üzerinde Print Screen yaparak ekran görüntüsünü alıyorsunuz. Ekran görüntüsünün fotoğrafını çekmiş oluyorsunuz. Çektiğiniz ekran görüntüsünü paint’e yapıştırarak paint üzerinde yakaladığınız fotoğraf üzerine en uygun sözü, espiriyi yazarak caps yapma işlemini tamamlıyorsunuz.

Video ve filmlerden de ekran görüntüsü yakalayarak yine paint üzerinde yapacağınız basit bir çalışmayla komik caps çalışmalarınıza yürütebilirsiniz.
Caps, anlam olarak yakalamak yani capture anlamına gelmekte diyebiliriz.
Komik caps yapabilmek birazda sizin ruh halinize bağlı ister kötü ruh hali ister sevinçli bir durumuzu casp yapabilir ve sevdiklerinizle yada hayranlarınızla paylaşabilirsiniz.

İnternette en komik caplerle sürekli karşılaşıyoruz. Caspler diyebiliriz ki sosyal medyanın vazgeçilmezleri arasında. Gündemle alakalı bir caps yaptığınızda binlerce takipçiyi etkileyebiliyorsunuz. Bazen de öyle oluyor ki bir capsle gündemiz siz belirleyebiliyorsunuz. Szi yeterki düşünce ve ruh halinizi ifade etmek isteyin işte size en etkili yardımcı olacak kesinlikle capslerdir.

Casp yapmak için biraz espri yeteneğinizi çalıştırmanız yeterli olacaktır. Bulduğunuz, yakaladığınız veya kendi çektiğiniz bir fotoğraf üzerinde yapacağınız küçük değişikliklerle gündemi belirleyen en komik caspi yapabilirsiniz.

Caps için seçtiğiniz fotoğrafın genellikle altına yazıyolar, altına yazacağınız fotoğrafa uygun en komik espiri ile fotoğrafınızı o şekilde kaydetmeniz yeterli olacaktır. Sosyal medyada dolaşan hayvan caspleri oldukça ilgi çekmektedir. Ünlülere yapılan caspler yine herkes tarafından beğenilmektedir.
Örnek caspler