Perma işlemini sizde evinizde uygulayabilirsiniz fakat çok zahmetli bir olması dolayısıyla fazlaca bir sabır gerektirmektedir. Uzun bir süre saçlarınızın kıvırcık ve dalgalı kalmasını istiyorsanız çok iyi bir perma yapan kuaför bulmanızda fayda var. Perma işlemi için kaliteli malzemeler kullanılması kıvırcık ve dalgalı perma saçlara sahip olmak için en öncelikli şarttır. Mükemmel perma saçlara sahip olabilmek için kaliteli ürünlerin kullanılmasının yanında en önemli ikinci şart tabiî ki perma işlemini ustalıkla yapabilen bir kuaförün olmasıdır.

Kimyasal ürünlerin kullanılmasıyla elde edilen perma işlemi kimyasalların kalitesizliğiyle kötü bir sonuç ortaya çıkabilir. Kullanılan kimyasallara karşı alerjiniz olabilir bunlar için bir takım basit yöntemler uygulanabilir. Cilt sorunları ve alerji sıkıntısı olanlar için bu gibi küçük ama etkili olabilecek durumları göz ardı etmemeniz saçlarınızın güzelliği ve sağlığınız için önemli olacaktır.

Bu yazımızda sizlere perma saç modelleri, perma saç modelleri yapılışı ve 2018 perma fiyatları konusunda bilgi ve bolca fotoğrafı bir araya getirdik. Perma trendlerine yazımızın içerisinde bulunan perma fotoğraflarından kolayca ulaşabilirsiniz. Kendinize uygun perma modelleri seçerek kuaförünüze en güzel perma modellerini saçınıza uygulatabilirsiniz. Perma fiyatlarına gelince 2018 perma fiyatları bulunduğunuz il hatta ve hatta bulunduğunuz ilçeye, semte göre değişiklik göstermektedir. Aynı semtte bulunan kuaförlerde bile fiyatlar ustanın kalitesine göre bile değişmektedir. Saçınıza yaptıracağınız perma modeline göre ortalama perma fiyatı 200 TL ile 500 TL arasında değişiklik gösterecektir. Daha düşük perma fiyatlarıyla da saçlarınıza perma yaptırabilirsiniz. 50 TL ile 150 TL arasında da kendinize perma yapacak kuaför bulabilirsiniz.

Perma işlemini uzun saçlardan sıkılmış ve her gün saçlarına maşa yapmak zorunda olanlar kadınlar yaptırmaktadır. Permanın saçta kalıcılığı yaklaşık olarak 6 ay ile 9 ay arasındadır. Zaman içerisinde perma kalıcılığını yitirerek saçlar eski haline dönmeye başlar. Permayı etkileyen birçok faktör vardır. Saçınızın kalınlığı inceliği permayı etkiler. Permanın kalıcılığı da yine saçınızın kalınlığına göre değişebilir. Perm saç modeli hayatınızı kolaylaştıracaktır. Her sabah saçlarınızı nasıl bir model yapmayı düşünmekten vazgeçeceksiniz. Perma saç modellerinden sonra saçlarınız için kullanacağınız losyon ve şampuanları özenle seçmeniz gerekmektedir.

Diğer bir konu permanın yüz şeklinize uygun seçilmesi gerekmektedir. Bu seçim sizin sevdiğiniz perma modeli olmakla birlikte kuaförünüzün de bilgi ve tecrübesine göre karar vermeniz gerekmektedir. Sizler için derlediğimiz perma saç modelleri fotoğraflarında kendinize en uygun perma modellerine karar verebilirsiniz.
Perma nasıl yapılır diye soruyorsanız bunun cevabını en iyi bir şekilde kuaförünüz verecektir.